0342 360 69 06 - 0543 395 59 52

Mesafeli Satış Sözleşmesi


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 - TARAFLAR


1.1. SATICI:


Ünvanı: 10 Numara Kuruyemiş - Uğur TURAN


Adresi: Yeditepe Mahallesi, Yeditepe Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı 216 Nolu Cadde 85043 Nolu Sokak No:21/D 27470, Universitesi Şahinbey/Gaziantep


Telefon: (0342) 360 69 06


E-posta: [email protected]


1.2. ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


Adresi: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


Telefon: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


E-Posta: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


MADDE 2 - KONU


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www. 10numaraonline.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER


3.1. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.


Ürünler siparişinize göre değişecektir


3.2. Ödeme şekli: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


3.3. Diğer yandan vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.


3.4. Teslimat şekli ve adresi:


Teslimat Adresi : Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


Teslim Edilecek Kişi: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


Fatura Adresi : Bu bilgi siparişinize göre değişecektir


Teslimat kargo şirketi aracılığı ile ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI'ya aittir.


Kargo Ücreti: Bu bilgi siparişinize göre hesaplanacaktır olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.


MADDE 4 - İADE PROSEDÜRÜ


4.1. KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ


ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:


ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI'nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.


Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.


ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.


4.2. KAPIDAN ÖDEME İLE  HAVALE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSÜDÜRÜ


Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve /EFT şeklinde yapılacaktır.


MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER


5.1. ALICI, www. 10numaraonline.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. SATICI'dan kredi kartı (VISA, MasterCard, American Express), kapıda ödeme,banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Dört işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin veya posta çeki ödemesinin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.


5.2. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Tüketici mevzuatına göre tüketiciye daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşulu ile 30 günlük süreye ilaveten on gün daha uzatılabilir.


5.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.


5.4. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


5.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


5.6. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.


5.7. 10numaraonline.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketi yapılmış ürünler sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti ise ALICI' ya ait olup, KDV oranları tekstil ürünleri, çanta ve kitap için %8, dergiler için %1, müzik, video, bilgisayar, elektronik ürünleri ile kargo için %18' dir. Söz konusu oranlardaki değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihte aynen uygulanacaktır.


5.8. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.


5.9 10numaraonline.com'da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firma stoklarından veya SATICI stoklarından güncellenmektedir. Tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, posta çeki ile yapılmışsa posta çeki hesabına iade, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

5.10. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için Aras Kargo veya PTT Kargo; iş ortaklarımız için Aras Kargo aracılığı ile yapılacaktır. SATICI, aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

5.11. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, bu tutanak [email protected] adresine bir e-posta aracılığı ile gönderilmeli ve durum 0850 227 7274 nolu telefon aracılığıyla  bildirilmelidir. SATICI sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

5.12. İkinci el ürünlerle ilgili geçerli koşullar:

i. İkinci el ürünler A, B ve C olmak üzere üç tipe ayrılmaktadır. A tipi hiç kullanılmamış, B az kullanılmış, C ise çok kullanılmış ya da aksesuarlarından biri eksik olan ürünleri tanımlamak için kullanılmıştır.

ii. İkinci el ürünler, Apple markalı ürünler hariç, garanti kapsamının dışındadır ve bu ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

iii. Bu ürünlerde kredi kartına vade farksız taksit seçenekleri geçerlidir.

5.13. İkinci el Apple marka ürünler ile ilgili geçerli koşullar:

i. Apple marka ikinci el ürünler, hiçbir harf kategorisine dahil olmayanlar ile A, B ve C kategorisindekiler olmak üzere 4 sınıfa ayrılmaktadır.

A, B ve C kategorisindekiler demo ya da teşhir amaçlı açılarak kullanılmış ürünlerken, herhangi bir harf kategorisine dahil olmayanlar hiçbir şekilde kullanılmamış, paketi dahi açılmamış ürünlerdir ve ikinci el olarak satılmalarının nedeni, yeni nesil olmadıkları için artık üretilmemeleridir.

A sınıfı, çok kısa süreli kullanılmış ve estetiği bozacak oranda çatlak ya da çiziği olmayan ürünleri kapsamaktadır. B sınıfı, az miktarda da olsa çizikli olma ihtimali olan ürünleri, C sınıfı ise daha uzun süre kullanılmış ürünleri içermektedir.

ii. İkinci el Apple ürünlerinde kutu içerikleri ve aksesuarlar eksik olabilir, fakat ürün, çalışması için yeterli parçaların tamamıyla gelir. 10numaraonline.com' un eksik olan ürünleri tamamlama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

iii. İkinci el Apple iPod ya da Mac' lerde işletim sistemi olmayabilir, ya da ürünler içlerinde bilgiyle gelebilirler. 10numaraonline.com bu alanda sorumluluk kabul etmez.

iv. İkinci el Apple ürünlerinde iade kabul edilmemektedir.

v. Apple marka ikinci el ürünler, garanti kapsamına girmektedir. Hiçbir harf kategorisine girmeyenler ve A kategorisindekiler 2 yıl, B kategorisindekiler 1 yıl, C kategorisindekiler ise 6 ay garantilidir.

5.14. Kulaklık ürünlerinde oluşabilecek kablo temassızlıkları ve aşırı kirli kullanım sonucu (özellikle kulakiçi kulaklıklarda) oluşan sürücü sorunları garanti kapsamında değildir.

5.15. İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve www.10numaraonline.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

5.16. İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

5.17. Kapıda Ödeme Seçeneği: Sitemizden sipariş verirken ödeme sayfasında "Kapıda Ödeme" seçeneğini işaretlemeniz durumunda siparişinizle ilgili ödemeyi ürünü kendi adresinizde teslim alırken direkt kargo firmasına yapabilirsiniz. Kapıda ödeme sadece nakit veya kredi kartına tek çekim şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Kapıda Ödeme hizmeti için sipariş esnasında belirtilen tutar kadar hizmet bedeli siparişinize yansıtılmaktadır.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde malı redederek cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI' ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal hükümlülükler iade edilemez. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, EFT kesintisi ve sair masraflar SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

MADDE 7 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

- Taşınabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)

- Her türlü yazılım ve programlar

- DVD, VCD, CD ve kasetler

- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

- Vücut ile temas etmesi sebebiyle hijyenik nedenlerden dolayı her türlü kulaklık ve kulaklık adaptörü

- Kişiye özel olarak üretilen, tekrar satışa sunulamayacak ürünler ( kişiye özel kılıf,kulaklık vb.)

- Telefon kontör siparişleri

- Kitap, dergi

- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.

MADDE 8 - SATICININ CAYMA HAKKI

SATICI, herhangi bir neden göstermeksizin, yarım ya da tam gerçekleştirilmiş siparişi iptal etme, değiştirme, kabul etmeme ve gönderilmiş ürünleri iade isteme hakkını saklı tutar.

MADDE 9 - TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı taraf borcun ifa edilmemesinden dolayı borcun ifasını ve gecikme tazminatı isteyebilir ya da karşı tarafa bu haklarından vazgeçtiğini bildirmek sureti ile borcun ifa edilmemesinden doğan zararının ve giderilmesini isteyebilir ya da sözleşmeden dönebilir. Sözleşmeden dönünmesi halinde taraflar karşılıklı olarak ifa yükümlülüğünden kurtulur ve daha önce ifa ettikleri edimleri geri isteyebilir. Bu durumda borçlu kusursuz olduğunu ispat etmedikçe alacaklının sözleşmenin hükümsüz kalması sebebiyle uğradığı zararları tazmin etmekle yükümlüdür. Temerrüt halinde uygulanacak faiz oranı borcun doğduğu tarihte yürürlükte olan T.C. Merkez Bankası (TCMB) gecelik borç alma faiz oranıdır.

10numaraonline.com'un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın ,deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise , Bu tip durumlarda Alıcı, 10numaraonline.com'un hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. (Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir.)

MADDE 10 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: 10 Numara Kuruyemiş - Uğur TURAN

ALICI: Bu bilgi siparişinize göre değişecektir

Kargo Gönderimi, Satış İptal ve Ürün İade Şartları

Siparişinizi teslim almadan önce mutlaka kontrol edin. Hasarlı koli ya da ürünleri teslim almayın ve kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatın. Ürün 10numaraonline.com’a ulaştığında gereken kontroller yapıldıktan sonra yeni ürün adresinize tekrar gönderilecektir. Tutanak tutturmadan hasarlı teslim alınan ürünler 10numaraonline.com’un sorumluluğunda değildir.

Teslimat: Teslimat süresi, sipariş onay mailinin gönderilmesinden sonra 24 saat içinde kargo firmasına teslim edileceğini ifade etmektedir. 3 iş günü içinde teslimat ibaresi bulunan ürünler, sipariş onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde Kargo`ya teslim edilecek olan ürünleri ifade eder.

24 Saatte Kargo ile gönderim ibareli ürünler 16:00'dan önce verilen siparişlerde geçerlidir. 16:00'dan sonra verilen siparişler bir iş günü sonra dikkate alınmaktadır. Hafta sonu verilen siparişler ilk iş günü olan Pazartesi günü işleme alınmaktadır.

3 Gün ve daha yukarı gönderim şekli ise, ürünün tedarik süresini ve tedariğinden sonra anlaşmalı kargo firmasına teslim edilme süresini belirtmektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde,  sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde uzama olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden 10numaraonline.com sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Bilgilerim bölümünden düzenleyiniz.

Ürün İade Prosedürü

Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda arızalı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edilir.

İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek 10numaraonline.com depomuza gönderilmesi ve iade sebebinin tarafımızca onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.

İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.

Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura tutarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

Ödeme İade Prosedürü

Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde kredi kartı hesabınıza yapılacaktır.

İptal Prosedürü

Sipariş iptallerinizi siparişinizi onayladığınız andan itibaren 1 (bir) saat içerisinde 0850 227 7274 numaralı telefonumuzu arayarak ya da [email protected] adresimize mail göndererek yaptırabilirsiniz.

Kargo ALICININ eline ulaşmadan sipariş iptali durumunda para iadesi 7 işgünü içerisinde yapılır.